Największe katastrofy lotnicze

Home  /  informacja  /  Największe katastrofy lotnicze

Największe katastrofy lotnicze

Grudzień 18, 2017No Comments

Korean Airlines Flight 007

 

A post shared by @historical.aviation on

Z powodu niewłaściwego korzystania z systemów nawigacyjnych, lot z Anchorage do Seulu nieco zboczył na północ, niedługo po starcie, i kontynuował na niewłaściwej trasie w kierunku Związku Radzieckiego przez pięć i pół godziny.

Różne rzeczy powinny wskazywać na odchylenie, w tym fakt, że znajdował się poza zasięgiem normalnej komunikacji z Anchorage i musiał przekazywać raporty przez inny lot, który powinien być bardzo blisko nich; jednak nagrania w kokpicie jasno pokazują, że załoga nie miała pojęcia, że ​​są w jakimkolwiek niebezpieczeństwie.

Samolot leciał w kierunku Związku Radzieckiego w czasach, gdy stosunki między dwoma supermocarstwami z pewnością nie były najlepsze, a ponadto w dniu, w którym zaplanowano sowiecki test rakietowy. Koreański lot przekroczył półwysep w Związku Radzieckim, ponownie wszedł do międzynarodowej przestrzeni powietrznej, a następnie wszedł do sowieckiej przestrzeni powietrznej po raz drugi.

Z powodu testu w okolicy był także amerykański wojskowy samolot, a oba samoloty minęły tak blisko siebie, że Sowieci nie byli pewni, która jest która. Jeden z sowieckich dowódców obrony powietrznej zadecydował, że po wejściu do radzieckiej przestrzeni powietrznej samolot nie może być samolotem cywilnym. Nieświadomi niebezpieczeństwa, piloci zdecydowali się wspiąć na wyższą wysokość, co spowolniło ich prędkość, co wydawało się być manewrem wymijającym dla pilotów myśliwców podążających za nimi. Radziecki pilot zestrzelił samolot, gdy tylko wracał do międzynarodowej przestrzeni powietrznej.

American Airlines Flight 191

 

A post shared by Clay Gambill (@clay_gambill) on

Najniebezpieczniejszy wypadek lotniczy na amerykańskiej ziemi nastąpił w modelu DC-10, który zdobył bardzo dobrą reputację w zakresie bezpieczeństwa, mimo że jest ogólnie bezpiecznym samolotem. Ostatnia konserwacja tego konkretnego samolotu, na osiem tygodni przed katastrofą, uszkodziła pylony mocujące jeden z silników do samolotu.

Gdy samolot zaczął startować z O’Hare, silnik odłączył się od samolotu i spadł z powrotem na pas startowy, zabierając dużą część lewego skrzydła, przecinając układy elektryczne i rozlewając płyn hydrauliczny, który kontrolował niektóre części ruchome skrzydła. Niestety ten lot miał gorszy los niż ktokolwiek marzący na darmowe spiny tutaj. To była wielka katastrofa.

Piloci, nie mogąc zobaczyć skrzydeł i nieświadomi, że tracą płyn, a zatem i kontrolę, usiłowali utrzymać się w powietrzu i wykonać odpowiednią procedurę w przypadku awarii silnika podczas startu. Jednak uszkodzone lewe skrzydło utknęło w martwym punkcie, a samolot runął w nurkowanie i uderzył w otwarte pole.

Gruz został wrzucony do pobliskiego parku przyczep, niszcząc kilka przyczep i samochodów oraz stary wieszak na samolot, a także ciężko raniąc kilka osób na ziemi i zabijając dwóch. Wszyscy na pokładzie zostali zabici przez uderzenie lub w wyniku pożaru paliwa.

1996 Air Africa Crash

 

A post shared by Morgan Smith (@fashomogo) on

Jest to zdecydowanie najstraszliwsza katastrofa lotnicza dla ludzi na ziemi. Nie ma zbyt wielu informacji na temat tej awarii, prawdopodobnie ze względu na jej lokalizację i nielegalność. Ten samolot towarowy został wydzierżawiony od Rosji, ale był wylatany z licencji.

Był przeciążony, prawdopodobnie przewożąc broń do armii Angoli i całkowicie ją napędzając. Nie osiągnął odpowiedniej prędkości startu, ale mimo to próbował podnieść. Samolot rozbił się na pobliskim rynku, a następnie eksplodował w ognistej kuli, zabijając gdzieś pomiędzy 225 a 348 osobami, a raniąc około 500 więcej.

Nie jest jasne, czy coś się nauczyło z tego wypadku (katastrofa Africa One z 2007 r. Jest określana jako „wirtualna powtórka”, ale przy 51 zgonach).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *