10 Ciekawych faktów na temat samolotów i latania

Home  /  informacja  /  10 Ciekawych faktów na temat samolotów i latania

10 Ciekawych faktów na temat samolotów i latania

Grudzień 5, 2017Możliwość komentowania 10 Ciekawych faktów na temat samolotów i latania została wyłączona

Świat komercyjnego lotnictwa jest wciąż złożonym i tajemniczym miejscem. Jest wiele dziwnych rzeczy na temat latania, których większość pasażerów nie wie. Oto kilka rzeczy, które możesz chcieć poznać.

Samoloty są odporne na oświetlenie

samolotów

Samoloty są odporne na oświetlenie – jest całkowicie zrozumiałe, że są pewne osoby, które nie mogły pomóc, ale potajemnie wściekły się na fakt, że samolot, na którym się znajdują, może ulec awarii w dowolnym momencie z powodu okoliczności. Na przykład uderzenie piorunem – prawda jest taka, że samoloty są regularnie uderzane przez oświetlenie i żaden samolot nie rozbił się z powodu oświetlenia od 1963 r. Dzisiejsze samoloty są dobrze zaprojektowane i zaprojektowane, by stać się odporne na piorun. Wiec nie boj sie, nie musisz nawet wyłączyć swojego laptopa podczas lotu i możesz śmiało grać w darmowe gry slotowe podczas lotu – tobie nic nie grozi.

Wypadek lotniczy

Jeden z najbardziej śmiercionośnych wypadków lotniczych faktycznie miał miejsce na ziemi. W 1977 roku dwa w pełni załadowane samoloty, przewożące w sumie ponad 600 pasażerów, zderzyły się czołowo na środku pasa startowego w tak zwanym wypadku na Teneryfie, nazwanym tak po wyspie na Teneryfie, gdzie doszło do wypadku. Ponad 500 osób zmarło.

Drzwi toalety

samolotów

Drzwi do łazienki nie są naprawdę zamknięte, kiedy jesteś w środku. Drzwi toalety mogą być zamykane i odblokowywane z zewnątrz z wielu powodów. Umożliwia to personelowi lotniczemu szybki dostęp do zamkniętych toalet w przypadku sytuacji awaryjnych. W innych przypadkach umożliwia on personelowi pokładowemu ograniczenie dostępu do łazienek podczas startu i lądowania.

Sypialnie

Niektóre samoloty mają sypialnie, do których mają dostęp tylko załogi. Istnieją loty, które trwałyby około 15-16 godzin, a załogi nie powinny się nadmiernie męczyć, mogą odpocząć w sekretnej sypialni. W sypialni znajduje się około 5-10 łóżek, do których mają dostęp schowane schody.

Zatrucie pokarmowe

Większość pilotów i kopilotów na głównych liniach lotniczych nie może spożywać tego samego jedzenia, aby uniknąć zatrucia pokarmowego przez całą załogę lotniczą.

samolotów

Żywność lotnicza

Pasażerowie zwykle nie mają apetytu na żywność lotniczą. Okazuje się, że to nie wina linii lotniczej. Powodem, dla którego jedzenie w samolocie smakuje naprawdę źle, jest to, że środowisko w samolocie zmienia sposób, w jaki smakuje jedzenie lub napój.

Ryzyko śmierci

Ryzyko śmierci w katastrofie lotniczej dla przeciętnego Amerykanina wynosi 1 na 11 milionów. Ryzyko śmierci w wypadku samochodowym wynosi 1 na 5 000.

Wypadki

Badania pokazują, że pierwsze 3 minuty po starcie i ostatnie 8 minut przed lądowaniem to 80% wypadków samolotów.

Areszt

Kobieta i jej córka zostali aresztowani, gdy próbowali przemycić martwego męża kobiety na wózku inwalidzkim do samolotu. Zakryły mu oczy i powiedziały władzom, że po prostu śpi.

Comments are closed.